Tarvastu muuseum on avatud:
E            9-17
T            9-18
K, N, R  9-17
L            9-14

Postiaadress: Posti 52b, Mustla,69701 Viljandimaa
Telefon 43 66 262
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tarvastu Muuseumi pääsmete hinnad:

Tarvastu valla lasteaia- ja kooliõpilaste grupid - Tasuta
Ekskursioonigruppide juhid - Tasuta
Üks õpetaja klassi kohta - Tasuta
Õpilased, üliõpilased, pensionärid, erivajadustega inimesed - 0,50 €
Täiskasvanud - 1 €
Perepääse - 3 €

Giiditeenus etteteatamisel    
(s. h. Tarvastu Käsitöökoja külastus) - 10 €

Tarvastu muuseumi esimeseks ekspositsiooniks on "Tarvastu kihelkonna varasem ajalugu "

Tänapäeval on keeruline tagantjärele kindlaks teha, kust ja millal tulid praeguse Tarvastu valla aladele päris esimesed asukad ning milline oli nende eluolu. Suurem osa  ajaloolisest teabest  põhinebki teadlaste omavahelistel kokkulepetel ja nii otsustasid ka näituse korraldajad võtta lähtepunktiks selle, mis tundub 21. sajandil tagasi vaadates kõige olulisem. Selleks on EESTI TALU. Said ju talurahva tegemistest siinkandis alguse ärkamisaegne rahvuslik liikumine, Aleksandrikooli idee, kihelkonnakoolid ja laulukoorid, näiteringid ja põllumajandusühistud. Talu päriseks ostnud peremehed olid ärksa mõtlemisega, väärtustasid eesti keelt ja eesti meelt ning püüdsid anda oma lastele võimalikult head haridust. Kaugel see omariikluse nõudminegi niisugusest mõtteviisist enam oli!

Näituse keskmes ongi  kohalik taluelu oma kõigi tahkudega:  talutööd, tööriistad, kaunid ja kordumatud rahvariided ning  mulgi keel ja kultuur. Selle kõrval leiavad kajastamist Mustla kujunemine, Tarvastu ordulinnuse ajalugu, kohalike mõisnike Mensenkampffide perekonnalugu, koolihariduse andmise algus ja esimesi talunikke ühistegevusse koondavad organisatsioonid. Lühikese ülevaate saab ka Tarvastu-mailt pärit kultuuritegelaste elust ja tegevusest.

Tere tulemast ajaloolisele rännakule!